Basketbal – stříbro v kvalifikaci

Ve čtvrtek 9. dubna se v Praze –Modřanech uskutečnila kvalifikace na republikové finále v basketbalu starších žáků (8. a 9. ročník). Kvalifikační turnaj je vlastně o souboji nejlepších basketbalových celků z Prahy, Ústeckého a Karlovarského kraje. Jen ten nejlepší se potom dostane na republikové finále. Soutěž probíhá současně pro děvčata a chlapce. Hrálo se 4 x 5 minut.

Z Karlovarského kraje přijel tým z Mariánských Lázní, Prahu zastupoval celek ZŠ Kuncova (tentýž tým nás ve stejné úrovni soutěže vyřadil před dvěma lety v Ústí nad Labem).

Kluci se každý týden svědomitě připravovali pod vedením Miroslava Soukupa a Roberta Landy. Míra Soukup jel opět s námi – v roli zkušeného trenéra.

Jako první hráli Pražané s Mar. Lázněmi. Od prvních okamžiků jsme se všichni pozastavovali nad chováním kluků ze ZŠ Kuncova. Nastoupili jako machři a jejich výkony by se spíše vyjímali v dramatickém kroužku než na palubovce. Je fakt, že téměř všichni hráči ze ZŠ Kuncova hrají za BA Sparta Praha a jejich škola je zaměřená na výuku basketbalu, ale to přece není důvod k nesportovnímu chování! Pražané sice vyhráli 47:42, ale prakticky nikdo z přihlížejících jim nefandil.

My jsme svůj první zápas sehráli s družstvem z Mar. Lázní a již od začátku bylo rozhodnuto o vítězi. Soupeře jsme porazili 52:28. Takže bylo jasné, že rozhodne poslední zápas dne Praha – Děčín. Naši kluci nastoupili bojovně a drželi krok s Pražany. Po prvním poločase bylo srovnáno 16:16, pak jsme se dokonce na několik minut dostali do tříbodového vedení. Bohužel v samém konci se nám nedařilo dát koš, čehož využil soupeř a nakonec nás porazil 40:34.

Svým chováním a přístupem ke hře si naši kluci získali srdce všech fanoušků a dokonce i pražských pořadatelů. Za to jim patří velké poděkování a gratulace k předvedeným výkonům.

Poděkování patří i našemu trenérovi – Miroslavu Soukupovi. A samozřejmě také školnímu fanklubu, který nás doprovázel.

Sestava: Matěj Anderle, Ondra Josefus, Kuba Krejčí, Luky Machýl, Martin Košik, Aleš Šťástka, Marek Koška, Jonáš Písařík, Míra Gunčaga a Kuba Šír (zastoupil nemocného Dana Čubra)