Zlato

z krajského finále

v basketbalu

Ve čtvrtek 12. března se v tělocvičně ZŠ Dr. Tyrše konalo okresní finále v basketbalu chlapců, a to v obou kategoriích.

Výkony mladších žáků naší školy stačily pouze na třetí místo (s vítězným Varnsdorfem jsme prohráli 8:18, stříbro nám o bod uniklo se ZŠ Kamenická ve výsledku 5:6, domácí ZŠ Dr. Tyrše jsme porazili 7:6 a ZŠ Máchova vysoko 16:2).

Mezi staršími chlapci nemělo naše družstvo prakticky konkurenci. Hladce jsme prošli do semifinále (po výhrách 21:6 se ZŠ Kamenická a 36:0 se ZŠ Máchovo nám.), kde kluci drtivě porazili ZŠ Varnsdorf v poměru 38:9. Ve finále si pak zahráli se ZŠ Na Stráni a výhrou si kromě zlatých medailí vybojovali i postup do krajského finále.

Turnaj nejlepších družstev Ústeckého kraje se uskutečnil tuto středu v tělocvičně ZŠ Mírová v Ústí nad Labem. Celkem se utkalo šest družstev. Ta byla rozdělena do dvou skupin a dále se postupovalo podle pořadí ve skupinách vyřazovacím systémem (viz fotogalerie). Hrálo se 2 x 7 minut.

Naše škola se snažila nic nepodcenit a vyjela do boje s podporou fanklubu třídy 8. B, jejíž dva žáci jsou členy našeho hvězdného týmu. Nejdůležitějším článkem se však stal Miroslav Soukup, ještě nedávno hráč A týmu BK Děčín, tentokrát v roli trenéra našeho družstva. Díky jeho pokynům a dobře zvolené taktice do každého zápasu jsme v naší skupině porazili nejdříve Litoměřice (25:11), poté i Chomutov (22:7).

S Chomutovem jsme se utkali ještě jednou, a to už šlo do tuhého, protože prohra by znamenala konec nadějí na postup. A Chomutov se jen tak vzdát nehodlal! Výhra byla ale nakonec naše a kluci postoupili do finále, kde se utkali s domácím celkem. Po první polovině zápasu jsme vedli pouze o bod (12:11) a síly se zdály vyrovnané. Pak však přišlo několik našich úspěšných hodů a navýšili jsme si bodový náskok. Prakticky dvě minuty před koncem zápasu už bylo rozhodnuto – Ústí jsme rozdrtili 25:16.

Atmosféra v hale byla naprosto dokonalá!! Náš fanklub si asi ještě pár dní bude léčit hlasivky.:-) Výhra kluků je senzační, ale nesmíme usnout na vavřínech, jak se říká. Vítězstvím si naši hoši vybojovali start v kvalifikaci na republikové finále. Kvalifikace se uskuteční 9. dubna v Praze a čeká nás nejlepší pražský a nejlepší karlovarský tým. Vyhrát může jen jeden a my všichni pevně věříme, že letos to bude právě ten náš!!

Fandíme všichni!

Družstvo mladších žáků v okresním finále:  Cita Jáchym, Hodboď Dan, Pěnkava Alex, Veselý Vítek, Veselý Jirka, Gavrun Jára, Sitár Tomáš, Počepka Jirka a Prokeš Marek

Družstvo starších žáků v krajském finále: Anderle Matěj, Machýl Lukáš, Gunčaga Míra, Šťástka Aleš, Koška Marek, Písařík Jonáš, Krejčí Kuba, Josefus Ondra, Čubr Dan a Košik Martin