CHKO Labské pískovce

Ve středu 9.12. se třída 8.C setkala v příjemném prostředí Městské knihovny Děčín s panem Ing. Karlem Steinem, pracovníkem Správy CHKO Labské pískovce, aby nám milým slovem přiblížil zdejší přírodu bohatou na pískovcové skalní útvary, strmé soutěsky a rozmanitou faunu a flóru. Pan Stein nás provedl touto malebnou krajinou nejen po odborné stránce, ale čerpal také ze svých zkušeností a zážitků. Seznámil nás s chráněnými druhy rostlin a živočichů i problematikou jejich znovunavrácení do zdejších biotopů. Žákům se tak naskytla možnost pochopit křehkost i krásu přírody, od které nás dělí pár kroků, ač si to mnohdy jen velmi málo uvědomujeme.