DEN DĚTÍ 2016 ve 4.A

Včera nám naše paní učitelka Květa Grosová, oznámila, že pro nás má na Den dětí milé překvapení.

Dnes 1.6. se nám očekávané překvapení splnilo. Když „přišlo“, všichni byli ohromeni úžasem tak, že jim málem vypadly oči z důlků…

O první hodině k nám do třídy přišla Terka, paní učitelky bývalá žákyně a nesla s sebou záhadný chladící box… Všichni jsme si říkali, co v něm asi může být ?! Terka z něj postupně vytáhla pytlíky a krabičky, které byly ještě záhadnější než sám box.

Vzala první pytlík a vytáhla z něj hada, který se jí neustále motával kolem krku a rukou. Řekla nám, že tato hodina se bude týkat plazů. Postupně z pytlíků a krabiček vytahovala hroznýše, želvu, užovku, gekončíky, krajty, varana  a  agamu. O každém z nich nám pověděla různé zajímavosti, jak se o ně máme starat, kde žijí, jak moc je péče o ně těžká nebo snadná a další podobné informace.Na konci hodiny jsme se mohli vyfotografovat s krajtou kolem krku.

Na druhou hodinu k nám opět přišla Terka, ale ne s plazy, nýbrž se psy. Byli to dva samečci – čistokrevné border kolie. Terka nám povídala o problematice množíren psů, kde lidé nechávají úmyslně pářit psy a feny, které tam každý měsíc porodí několik šťeňat, i nemocných. Jejich majitelé pak tvrdí, že je to čistokrevné plemeno, přitom to tak není. Prosila nás, ať množírny ani takové lidi nepodporujeme, nebo abychom se jimi nikdy nestali. Také nám ukázala triky se svými pejsky, to bylo hodně veselé.

Obě dvě hodiny se nám všem líbily. Hlavně bylo úžasné, že jsme si zvířátka mohli hladit. Toto byl vážně nejlepší zážitek z celého dne.

Za celou 4.A – Emma Paldusová  a Klárka Konášová