InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoOdkazyRozvrhy

Oslavy Dne Země na ZŠ Komenského

K letošnímu Dni Země si škola připravila několik akcí, kde spojila vše užitečné s příjemným. Tím nejpříjemnějším je pro nás nově otevřené hřiště školy, které bylo zrekonstruováno v rámci projektu IPRM a je určené k vyžití nejen školním dětem,ale také široké veřejnosti.

Prvním krokem byly besedy „Tonda obal na cestách“ pro žáky 4.,5. a 8.ročníků, které se uskutečnily 4.dubna. Milou a hravou formy si žáci připomněli, proč a jak třídíme odpady, aby pochopili, že třídění má smysl.

18.dubna uspořádala družina sportovní odpoledne plné her na školním hřišti. Děti se vyřádily v soutěžních disciplínách, počasí přálo a nezůstal nikdo bez odměny.

V termínu od 11. do 18.dubna uspořádala škola sbírku pro Městský útulek pro opuštěná zvířata v Děčíně. Dary byly pouze materiální povahy od jídla až po deky, hračky a pomůcky pro zvířátka. Poděkování patří hlavně dětem a jejich rodičům, protože objem sbírky byl nad naše očekávání.

Pracovníci útulku přijeli 19.dubna na besedy pro 1.stupeň v doprovodu pejska a několika hadů. Děti slyšely o práci, která pomáhá opuštěným zvířatům od prvopočátku odchytu až po nové majitele a starosti kolem útulku. Pohladily si pejska i hady.