Ústecký dětský zub je zdravý zub

Již třetím rokem je naše základní škola je zapojena do realizace projektu za podpory Ústeckého kraje. Projekt “Ústecký dětský zub je zdravý zub” je zaměřen na primární preventivní opatření tj. chránit zuby a udržet je zdravé celý život.

Projekt by měl seznámit žáky 1. stupně ZŠ - prioritně žáky prvních tříd - s dutinou ústní, anatomií zubů, významem a důležitostí správné péče o chrup. Žáci poznají, jak vypadá zdravý chrup, kazy, záněty dásní a jak jim předcházet a jaké jsou důsledky zanedbávání ústní hygieny.

Součástí je i odbourání strachu a pozitivní motivace k preventivním návštěvám zubního lékaře a dentální hygienistky.

Realizace je formu teoreticko-praktické přednášky odborníka (Jany Hubbard DiS., Reg.), přímo na škole s opakovanou „kontrolní“ návštěvou pro získání zpětné vazby a eskalaci dopadu na žáky.

foto - 1.A

foto - 1.B