Junior NBA League odstartovala i v severních Čechách

Jan Kout

V úterý 19. října se basketbalisté ze ZŠ Komenského ve spolupráci s BK Děčín zúčastnili prvního turnaje Jr. NBA League v Litoměřicích, který je pořádán pod hlavičkou nejlepší soutěže světa NBA a ČBF. Na draftu si každá škola vylosovala tým NBA, který zastupuje a hráči obdrželi i dresy daného týmu. Naše škola zastupuje tým Minnestoty Timberwolves.

Děčín - Varnsdorf 36:4

V prvním utkání západní konference, divize A, jsme se utkali s týmem ze ZŠ Seifertova z Varnsdorfu (Oklahoma City). Hráči z Varnsdorfu neměli tolik zkušeností jako náš celek, ale za to výborně bojovali. Dobrá obrana nám zajistila vyšší bodový rozdíl a zápas jsme dovedli v klidu do vítězného konce.

Děčín - Roudnice 10:52

Ve druhém utkání nás čekal tým z Roudnice nad Labem (Denver Nuggets), který budil obrovský respekt jak výsledky, předváděnou hrou tak i výškou a rychlostí svých hráčů. Po naprosto vyrovnané první čtvrtině nám soupeř bodově odskočil a po celou dobu utkání pomalu navyšoval svůj náskok.

Děčín - Jablonec 20:10

V posledním utkání nás čekal čistě tým děvčat z Jablonce nad Nisou (Utah Jazz). Utkání bylo velice vyrovnané, kvůli naší špatné obraně jsme dostávali jednoduché koše a naopak v útoku jsme se nedokázali pořádně prosadit a ztráceli jsme míče. Po třetí čtvrtině jsme prohrávali o 2 body 10:8, ale druhá pětka přitáhla šrouby v obraně a nedovolila už soupeři skórovat. Polakovský podržel tým svými body v útoku a tak jsme se nakonec mohli radovat z druhého vítězství.

Turnaje se zúčastnili tito hráči: Bára Bencová, Matyáš Mička, Jirka Černý, Kuba Hrach, Dan Kubát, Míša Kotrbová, Tomáš Novák, Vojta Petřík, Kuba Polakovský, Tomáš Hyka, Viktor Stránský a Kuba Asatryan.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za bojovnost a přístup k utkáním. Všichni jsme si turnaj moc užili a po jeho skončení nás ještě čekaly buchtičky s krémem v místní školní jídelně.

Příště nás čeká pokračování Jr. NBA League na turnaji ve Varnsdorfu.