ZŠ Komenského a BK Děčín v soutěži Jr. NBA

Spolupráce BK Děčín a ZŠ Komenského nabírá na obrátkách. Nejbližší významnou událostí je účast na turnajích Junior NBA! Žáci (a povětšině i členové děčínského basketbalového klubu) ročníku 2005 a ml. se pod hlavičkou a v dresech jednoho z týmu NBA zúčastní turnajů v Litoměřicích, Varnsdorfu, Roudnici a Jablonci.

Již zítra se v Praze na slavnostním zahájení za účasti trenéra Jana Kouta a kapitána děčínského výběru rozhodne, za který z pětice týmů Severozápadní divize NBA (Denver, Minnesota, Oklahoma City, Portland, Utah) budou Děčíňáci ze ZŠ Komenského hrát. Patronem Junior NBA ČR je český reprezentant, bývalý hráč NBA a současný hráč Nymburka Jiří Welsch. Více si můžete přečíst v článku na iDNES.cz:

„Účast v soutěži Junior NBA bude jistě pro členy týmu zajímavou zkušeností. Naši hráči odehrají několik cenných utkání a podaří-li se k basketu přilákat i jejich další spolužáky, budeme jen rádi.“

Robert Landa