Kurz sebeobrany

V pátek 20. března se v naší tělocvičně uskutečnil celodenní kurz sebeobrany pod vedením instruktora p. Steklého. Kurz byl určen pro dívky 8. a 9. tříd.

Bylo nutné dívkám vysvětlit, jak se vyhnout krizovým situacím, jak se zachovat a pokud už k takové situaci dojde, jak správně reagovat, bránit sebe či jiného a spadnout tak, aby nedošlo k poranění páteře a hlavy. Vše jsme si samozřejmě vyzkoušely – zpravidla ve dvojicích, ale byla i cvičení, kdy jsme šly „do boje“ přímo proti p. Steklému.

Všechna cvičení byla příjemně proložena informacemi z reálných případů. A když už jsme si myslely, že by přišla chvilka odpočinku, stihly jsme se sotva napít a už jsme dělaly kliky a jiné cviky na zpevnění a posílení svalů.

Po víkendu jsme se s děvčaty shodly, že kurz byl výbornou volbou. Dal nám mnoho užitečných rad a prima zážitků. A přestože nás bolely snad všechny svaly, přihlásily bychom se znovu.

M. Mihová a D. Gajdůšková

P.S. pro budoucí zájemce: Pan Steklý vůbec není vzteklý!! Je s ním sranda, nebojte se ho!