8. B zdolala Milešovku

Zeměpis v 8. ročníku znamená probrat Českou republiku ze všech stran a všemi směry. A to bylo jedním z důvodů, proč se 8. B vydala v pondělí 22. září na nejvyšší horu Českého středohoří – Milešovku.

Samotný výstup byl poměrně náročný – během necelých 6 km chůze jsme museli překonat převýšení téměř 500m. Odměnou nám bylo alespoň pár minut slunečného výhledu. Pak se obloha zatáhla a přišla doslova větrná smršť s deštěm. Ne nadarmo se o Milešovce říká „Větrná hora“.

Po krátkém občerstvení jsme v místní restauraci vyslechli přednášku pracovníka meteorologické stanice. Poté jsme se přesunuli přímo na pracoviště – tedy do meteorologické observatoře, kde jsme měli možnost vidět spoustu map, encyklopedií, grafů a počítačových dat, která slouží k předpovědi počasí. Nakonec jsme se vydali na vyhlídkovou věž.

Cestou zpět jsme se zastavili u „betonových židlí“ a zkoumali šifry na nich napsané.

Završením školní akce byl krátký testík v nejbližší hodině zeměpisu. Je chvályhodné, že téměř všichni žáci odpovídali na výbornou.

L. Krejčová a D. Gajdůšková