ZŠ Komenského

 
InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoOdkazy

Informace

Aktuality

Učitelé

Žáci

Foto

Historie

Školská rada

Prázdniny

Odkazy

 

 

 

Nový ročník Jr. NBA League odstartoval

 

Po úspěšném pilotním ročníku projektu Jr. NBA League v České republice připravila Česká basketbalová federace pro rok 2017 jeho pokračování. Loňského ročníku se účastnilo 30 škol, které se po vzoru zámořské NBA utkaly ve 2 konferencích a 6 divizích.

Do letošního ročníku Jr. NBA League se přihlásilo přes 70 základních škol napříč celou ČR.

 Systém hlavní soutěže zůstává beze změn, avšak díky velkému zájmu o působení v soutěži nezačnou zápasové vřavy až na podzim (září draft, říjen základní část, listopad konferenční finále, prosinec velké finále), ale již na přelomu dubna a května nás čekají první kvalifikační turnaje.

 Všechny školy, které projevily zájem stát se součástí Jr. NBA League byly geograficky rozděleny do 6 divizí, které zůstaly stejné jako v loňském roce (A - Severní Čechy, B - Praha a Střední Čechy, C - Jihozápadní Čechy, D - Východní Čechy, E - Jižní Morava, F - Slezsko).

 Kvalifikační turnaje budou odehrány do konce května. Pro každou ze šesti divizí následně vykrystalizuje pět ZŠ, které se budou moci těšit na základní část.

ZŠ Komenského ve spolupráci s BK Děčín získala od pořadatelů soutěže Jr. NBA League jednu ze sedmi divokých karet - děčínské družstvo se tedy nemusí zúčastnit kvalifikace a přímo postupuje do turnaje základní části, který se bude konat na podzim v děčínském ARMEX Sportcentru.

 

 

 

 
 
  © Copyright 2006 ZŠ Komenského. All Rights Reserved. Design by Luboš Horník