Důležité oznámení

oznamujeme Vám, že rada města na základě usnesení Vlády ČR č. 219 ze dne 15. března 2020 a hejtmana Ústeckého kraje dne 17. 3. 2020 usnesením č. RM 20 05F 39 01 rozhodla, že nezbytnou péči o děti školního věku do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci:

- bezpečnostních sborů,

- obecní policie,

- poskytovatelů zdravotních služeb,

- orgánů ochrany veřejného zdraví,

- příslušníci ozbrojených sil,

- zaměstnanci určené školy nebo školského zařízení

a dále

- rodiče samoživitele

- rodiče dětí, kteří oba pracují a nemají jinou možnost péče o dítě

bude vykonávat Základní škola Děčín II, Komenského náměstí 622/3, příspěvková organizace v době od 06:00 do 17:00hodin. Péče bude vykonávána ve skupinách max. po 15 dětech (žáků) a stravovací služby pro tyto děti zajistí Školní jídelna Děčín II, Sládkova 1300/13 příspěvková organizace bezúplatně.

od 24. března 2020 se zajištění nezbytné péče o děti ve věku od 3 do 10 let vztahuje i na děti, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci obcí zařazení do obecních úřadů k výkonu sociální práce, krajů zařazení do krajských úřadů k výkonu sociální práce a poskytovatelů sociálních služeb.