Když 4. místo - rovná se vítězství

aneb plavecký úspěch chlapců ZŠ Komenského v republikovém finále

V pondělí 25. ledna 2016 se v Jindřichově Hradci uskutečnilo republikové finále v plavání, kde se mezi sebou utkala vítězná družstva krajských kol. Střídavě startovala kategorie dívek a kategorie chlapců. Soutěž byla určena pro žáky 8. a 9. tříd základních škol a příslušné ročníky víceletých gymnázií.

Chlapci ZŠ Komenského nám. v Děčíně se v celkovém součtu bodů umístili na senzačním 4. místě. Senzačním proto, že stupně vítězů obsadili „profesionální“ plavci ze sportovních tříd. Takže mezi školami bez sportovního zaměření by se děčínští hoši opravdu stali mistry!

Všichni chlapci – Matěj Markvart, Roman Rážek, Radim Novotný, Matěj Koďousek, Tomáš Miklas a Vojta Rameš, podali maximální výkony a v obou štafetách i jednotlivcích se umístili na předních pozicích. Všem tedy patří velká gratulace a samozřejmě poděkování za skvělou reprezentaci nejen naší školy, ale i celého Ústeckého kraje!