Velký úspěch našich žáků na POHÁRU ROZHLASU

Dne 16.5.2016 se naše škola zúčastnila POHÁRU  ROZHLASU – okresního finále v atletice.  Na Poháru se sešlo celkem 11 škol z okresu Děčín. Soutěžilo se v disciplínách: běh na 60m, vytrvalostní běh (600m, 800m, 1000m a 1500m dle kategorií), skok daleký, skok vysoký, hod míčkem nebo vrh koulí a štafeta 4x60m. Naši sportovci předvedli úžasné výkony a dosáhli v celkovém hodnocení obrovského úspěchu.

Mladší žákyně               2.místo   (Čechová,  Kadlecová, Graňáková, Basařová, Levinská, Kmínková Magda, Benešová, Počepková, Tranová)

Mladší žáci            3.místo (Abraham, Müller, Rathouský, Vávra, Gloc, Klabeneš,  Stuchlík, Král)

Starší žákyně               4.místo  (Kratochvílová, Horníková, Nácarová, Břečková,   Pápayová, Tran Nela,  Hanušová, Spilková,  Svobodová, Žižková)

Starší žáci                 7.místo  (Hechter, Koďousek, Tonder, Štulc, Lintimer, Leskauer, Machýl, Rameš, Koberec, Svoboda, Anderle)

Chtěla bych vyzdvihnout výkony Kamily Graňákové (7.A), která zvítězila v kategorii mladších dívek ve skoku vysokém. Zdolala laťku  ve výšce 132cm. V téže disciplíně skončila na 3.místě Bára Benešová (128 cm). V hodu míčkem excelovala Klára Čechová (7.A) – 41,05m a 3.místo ve své kategorii. V běhu na 600m doběhla Jana Počepková (6.C) na 4.místě (2:03,4min) a Magda Kmínková (6.A) na 6.místě (2:09,4).

V kategorii starších žákyň bych upozornila na výkony Katky Horníkové (9.A) a  Elišky Nácarové (9.B), které zvítězily v běhu na 60m ve své kategorii shodně s časem 8,6s. Katka Horníková ve skoku vysokém obsadila 2.místo (138cm).

Kategorie ml. žáci - Jan Müller (6.B) obsadil v běhu na 1000m výborné 2.místo, Jirka Gloc (7.A) a Aleš Abraham (6.A) ve skoku vysokém získali za výkon 134cm 3. místo.

Všem žákům naší školy gratuluji k umístění, děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji mnoho dalších sportovních úspěchů.

Monika Mihová, Dana Gajdůšková