PROJEKTOVÝ DEN 13. 12. 2013

Beseda se studentem  1. ročníku SŠ

V pátek 13. 12. 2013 navštívil naši školu bývalý žák. Loňský školní rok 2012/2013 podal přihlášku na Střední školu stavební a technickou v UL, ul. Čelakovského 5 - obor tesař. Chtěl se dostat do partnerského programu s firmou Metrostav, která si vybírá pár studentů z řad „prváků“. Když se mu to v říjnu povedlo, dohodli jsme se, že přijde k nám na školu a seznámí naše žáky v 9. ročnících o všem, co s tím souviselo.

Besedy se zúčastnili všichni žáci 9.ročníků. Jirka jim vyprávěl, jak probíhá praxe s Metrostavem a seznámil je se všemi výhodami, které jako jejich „učeň“ má. Nezapomněl i na sankce, které u nich mohou nastat. Součástí bylo také srovnání života na ZŠ a SŠ.

PROJEKTOVÝ DEN 16. 12. 2013

Prezentace a beseda s vedoucím obchodu firmy Silike keramika, spol. s.r.o.

V pondělí 16. 12. 2013 navštívila naši školu vedoucí obchodu firmy Silike keramika p. Ivana Jeriová. V úvodu seznámila žáky s historií závodu a s produkty jejich firmy. Na prezentaci ukázala základní etapy výroby, protože hned následující den jsme se chystali s 20 žáky na exkurzi přímo do podniku. Žáci se zároveň dozvěděli jednotlivé profese a školy k nim potřebné. Koncem proběhla krátká diskuze. Žáci chtěli vědět průměrný plat, zda berou brigádníky, kdo se může hlásit u nich o zaměstnání.

Besedy se zúčastnili všichni žáci 8.ročníků.

PROJEKTOVÝ DEN 17. 12. 2013

DOPLNIT OBSAH SAMOTNÉHO ZÁPISU

V úterý se 20 žáků z 8. ročníků vypravilo na exkurzi do výše zmíněné firmy – „šamotárny“. Ujal se nás vedoucí výroby a spolumajitel p. Zdeněk Novotný. Věnoval se nám 2,5 hodiny a všem nám ukázal výrobu od surovin počínaje a finálními produkty konče - výplně do pecí, šamotové cihly. Žáci byli seznámeni s tím, že většinu nástrojů si vyrábí sami, mají svoje nástrojárny, obrubny, apod. Procházeli jsme halami se skladovými materiály, recyklovanými zdroji, viděli jsme pece, apod. Prošli jsme celou výrobou.

Pro nás všechny krásná a podrobná ukázka celého cyklu výroby. Mnohdy je vidět pouze část výroby. V této firmě ne. Děti si zkusily stát na nohou 3 hodiny v prachu a uznaly, že něco z výroby by nezvládly. Jsem ráda, že nám tato firma vyšla vstříc. Máme již dohodnutou další exkurzi pro děti, které se nedostaly. Od zúčastněných máme pouze kladné ohlasy.