InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoHistorieŠkolská rada

Mgr. Renata Němečková,  JUDr.Ladislav

Syrový

Hosté :                   Mgr. Stanislav Vavřina, ředitel

Jaroslava Růžičková, účetní   ( k bodům 2,3)

Program:

1)   Kontrola usnesení, úkolů,

2)   Projednání rozboru hospodaření za rok 2005

3)   Projednání rozpočtu na rok 2006

4)   Diskuse, různé

Zasedání  školské rady (dále jen rada) zahájila a vedla pí. Hana Klínovská, předsedkyně rady.

ad 1. Kontrola usnesení, úkolů

Úkoly na ustavujícím zasedání 20.12.2005 byly směrovány ke svolání dnešního zasedání a byly splněny. Zápis obdrželi  všichni členové a ředitel školy.

ad 2.Projednání rozboru hospodaření za rok 2005

Mgr. Vavřina předložil účetní závěrku školy k 31.12.2005 členům rady v písemné formě ( materiály tvoří přílohu originálu zápisu), komentář k předloženým materiálům podala pí.Růžičková, a to jak čerpání prostředků ve vztahu k Městu Děčín, tak i krajskému úřadu. Nebyla čerpána pouze částka 2.352,-Kč (náklady na školení, účastnice konala pouze zkoušky).

K tomu přijato usnesení : rada projednala rozbor hospodaření za rok 2006. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 3) Projednání rozpočtu na rok 2006

Mgr. Vavřina předložil zasedání rozpočet školy na rok 2006, ve vztahu k Městu Děčín (rozpočet tvoří přílohu originálu zápisu), komentář podala pí.Růžičková, rozpočet počítá s plánovanými příjmy a výdaji ve výši 3.415.000,-Kč.

K tomu přijato usnesení : rada projednala rozpočet na rok 2006 ve vztahu k Městu Děčín ve výši 3.415.000,-Kč. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 4) Diskuse, různé

·        k zveřejnění činnosti rady, pí. Klinovská požádala ředitele o možnost zveřejnění jednacího řádu a zápisů z jednání rady na internetových stránkách školy

K tomu přijato usnesení :

-  školská rada schvaluje zveřejňování zápisů z jednání na

internetových stránkách školy, s poskytnutím zápisů

zástupcům sdružení pracovníků školy a rodičů.

·        Mgr. Havelková tlumočila názory pedagogických pracovníků I. stupně školy k pracovním podmínkám pro učitele, zejména k možnosti přípravy učitelek v kabinetech, a to jak v hlavní budově, tak i v budově ve Sládkově ulici.

Vyjádřili všichni přítomní členové rady i ředitel školy.

K tomu přijato usnesení :

-         školská rada doporučuje vedení školy v rámci možností vytvořit odpovídající zázemí pro učitele, zejména pro přípravu učitelek v kabinetech, a to jak v hlavní budově, tak i v budově ve Sládkově ulici.

·        příprava dalšího zasedání

- body obsažené v č.l.8 písm. a), b).c),d) jednacího řádu budou projednány na zasedání rady v druhé polovině června 2006

K tomu přijato usnesení : - školská rada ukládá:

-         pí. Klínovské svolat zasedání v druhé polovině června 2006 s týdenním předstihem v písemné/elektronické podobě, zasedání se bude konat v učebně zeměpisu v I. poschodí hlavní budovy školy

-         Mgr. Vavřinovi předložit členů rady materiály, obsažené v bodech a),b),c),d) v písemné nebo elektronické podobě s týdenním předstihem

Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 2) Jednací řád rady byl schválen jednomyslně( tvoří přílohu zápisu)

·        příprava dalšího zasedání

K tomu přijato usnesení : - školská rada ukládá:

Usnesení bylo přijato jednomyslně.

Zapsal :                                                             Schválila :

JUDr.Ladislav Syrový                                       Hana Klínovská

předsedkyně