Škola pro všechny

9.A - workshop - volba povolání

9.C - workshop - volba povolání

Třídní projekty 9. ročníků

V rámci projektu ŠKOLA PRO VŠECHNY žáci devátých ročníků navštívili v září Informační a poradenské středisko při UP v Děčíně. Pracovnice Bc. Šárka Hlaváčová si pro ně připravila interaktivní besedu na téma EURES.

Žáci v úvodu byli seznámeni s programem EURES, který nabízí středisko lidem, zajímajícím se o zaměstnání v zahraničí. Kromě zaměstnání se hovořilo i o možnostech studia v zahraničí. Byli upozorněni i na možné problémy, které můžou nastat. Součástí besedy byla skupinová soutěž na státy EU s umístěním na mapě Evropy, poznávání evropských vlajek a doplnění tabulky na odlehčená témata týkajících se evropských států. Na konci žáci shlédli autentické video o českých studentech a jejich brigádě ve Španělsku, která nedopadla vůbec úspěšně.

Žáci poznali klady a zápory práce a studia v zahraničí. Rozšířili si informační zdroje. Byli seznámeni s možností studijních pobytů již od SŠ a následně žádaných pracovních pozic. V daný moment si uvědomili, kdo má na odloučení a kdo ne.