InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoOdkazyRozvrhy

2.  Projednání rozboru hospodaření za rok 2006

3.  Projednání rozpočtu na rok 2007

4.     Diskuse, různé

Zasedání  školské rady (dále jen rada) zahájila a vedla pí. Hana Klínovská, předsedkyně rady.

ad 1. Kontrola usnesení, úkolů

Úkoly z posledního zasedání byly splněny, materiály bly dopracovány o připomínky a odeslány. Zápis obdrželi  všichni členové a ředitel školy a byl zveřejněn na internetových stránkách školy, poskytnut zástupcům sdružení rodičů a pracovníků školy.

Další úkoly byly směrovány k přípravě a svolání dnešního zasedání a byly splněny, materiály (rozbor hospodaření a rozpočet byl předložen v písemné podobě).

ad 2.Projednání rozboru hospodaření za rok 2006

Mgr. Vavřina předložil účetní závěrku školy k 31.12.2006 členům rady v písemné formě ( materiály tvoří přílohu originálu zápisu), komentář k předloženým materiálům podala pí. Růžičková, a to jak čerpání prostředků ve vztahu k Městu Děčín (nebylo dočerpáno 10.000,-Kč, o tuto částku bude navýšen rozpočet na rok 200), tak i krajskému úřadu. Na rámec byla přidělena dotace na žáky 7-tříd (hodina matematiky navíc).

K tomu přijato usnesení : rada projednala rozbor hospodaření za rok 2006. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 3) Projednání rozpočtu na rok 2007

Mgr. Vavřina předložil zasedání rozpočet školy na rok 2006, ve vztahu k Městu Děčín (rozpočet tvoří přílohu originálu zápisu), komentář podala pí.Růžičková, rozpočet počítá s plánovanými příjmy a výdaji ve výši 3.800.000,-Kč. Mgr. Vavřina seznámil členy s požadavky na rozpočet, které vyplývají z energetického auditu, výhled je zpracován do roku 2010.

K tomu přijato usnesení : rada projednala rozpočet na rok 2006 ve vztahu k Městu Děčín ve výši 3.800.000,-Kč. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 4) Diskuse, různé

a)

• Mgr. Havelková – informovala členy rady o problematickém jednání matky žákyně I.A, která napadá učební postupy, jednání, chování učitelky k dceři. Věc se vyhrocuje,  s matkou není možná domluva.
  • Mgr. Vavřina + Mgr. Křivohlavá – věc projednána s výchovnou poradkyní, zástupkyní ředitele, uskutečnilo se jednání i za účasti ředitele školy, nevedlo však ke zlepšení a nápravě.
  • Do diskuse k tomuto problému se zapojili všichni přítomní členové rady. Vyjádřili nutnost věc urychleně řešit.

K tomu přijato usnesení : rada doporučuje vedení školy  informovat  a  projednat s oddělení sociálně právní ochrany dětí a mládeže Magistrátu města Děčín. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

b)     Mgr. Milena Eliášová – v 9-tých třídách se  uskutečnily srovnávací testy CERMAT,

c)      Mgr. Vavřina informoval o prospěchu a chování žáků v I.pololetí roku 2006/2007, tabulka tvoří přílohu zápisu. Dále pak o zápisu do 1.tříd, ke kterému se dostavilo celkem 74 dětí.

d)příprava dalšího zasedání

- bod obsažené v č.l.8 písm. b)) jednacího řádu bude projednán na zasedání rady v měsíci říjnu 2007

K tomu přijato usnesení : - školská rada ukládá:

-          pí. Klinovské svolat zasedání v měsíci říjnu 2007 s týdenním předstihem v písemné/elektronické podobě/,

-          řediteli školy předložit členů rady materiál, obsažený v bodu b) v elektronické podobě s týdenním předstihem

Usnesení bylo přijato jednomyslně.

Zápis bude rozeslán účastníkům zasedání, poskytnut sdružení SRPŠ a ZO ČMOS  PŠ, zveřejněn na internetových stránkách školy.

Zapsal :                                                             Schválila :

JUDr.Ladislav Syrový                                               Hana Klinovská

předsedkyně