InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoOdkazyRozvrhy

2.     Schválení výroční zprávy

3.     Projednání rozpočtu

4.     Diskuse,různé

Zasedání  školské rady (dále jen rada) zahájila a vedla paní Hana Klinovská, předsedkyně rady.

ad 1. Kontrola usnesení, úkolů

Úkoly 1.2.2007 byly směrovány přípravě a svolání dnešního zasedání a byli splněny.

Všichni přítomni byli seznámeni s výsledky výběrového řízení na místo ředitele školy, s novým vedením školy. Od 1.9.2007 byla radou Statutárního města Děčín jmenována ředitelkou školy Mgr.Olga Křivohlavá, ta jmenovala svou zástupkyní Mgr. Renatu Němečkovou.

ad 2. Výroční zpráva

Mgr.Křivohlavá  uvedla materiál, který byl členům rady předložen v písemné formě ( materiály tvoří přílohu originálu zápisu).

Diskuse k projednávanému materiálu :

n   Mgr.Křivohlavá –předložila porovnání klasifikace za I. a II pololetí , dále seznámila s výsledky srovnávacích testů CERMAT v 9-tých třídách

n   Ing.Čečáková -upozornila na opravu zřizovatele školy –Statutární město Děčín

n   Dr.Syrový : -doporučil doplnit informaci o péči o talentované a nadané

žáky

-chybí porovnání minulých let

Po proběhlé diskusi k výše uvedeným připomínkám do které se zapojili všichni členové rady bylo doporučeno dopracování Výroční zprávy o činnosti školy za rok 2006/2007 .

K tomu přijato usnesení : rada schvaluje Výroční zprávu o činnosti školy za rok 2006/2007  a ukládá ji  dopracovat o připomínky a náměty vznesené v diskusi. Dále rada žádá vedení školy, aby v příštích letech u výroční zprávy  bylo v komentáři provedeno porovnání stavu.

ad 3. Rozpočet 2007

Členům  rady byl předložen návrh rozpočtu pro rok 2008. Mgr. Křivohlavá seznámila přítomné s požadavky školy na údržbu,upozornila na havarijní stav ozdobných prvků v nadstřešní části budovy školy.Dále upozornila, že v rozpočtu jsou hlavně uvedeny požadavky na údržbu vyplývající z Enegertického auditu ZŠ Komenského.

K tomu přijato usnesení :

-        rada projednala návrh rozpočtu pro rok 2008,

-        rada doporučuje vedení školy realizovat úkoly, vyplývající z energetického auditu ve stanovených termínech, řešit neodkladně opravu pískovcových ozdob v nadstřešní části čelní fasády budovy školy

ad 4. Diskuse, různé

n   Mgr. Křivohlavá –záměr nového vedení je , aby se škola dostala do podvědomí široké veřejnosti /sportovní akce,vánoční jarmark, den otevřených dveří před zápisem do prvních tříd/. Informovala o plánech tykajících se výměny nábytku, údržby hřiště v té souvislosti se snaží vedení školy získat sponzorské dary. V jednání je konání lyžařského kursu pro 7-mé ročníky.

Na škole byla jmenována tisková mluvčí školy –Mgr.Pechátová.

Dále informovala o již několikaletém fungování programu Velký kamarád týkající se 1 a 9 ročníků.

n   JUDr. Syrový –upozornil, že na internetových stránkách byly v minulosti zveřejněny rozvrhy jednotlivých tříd a termíny konání třídních schůzek, doporučil v této praxi pokračovat,

n   Mgr.Němečková –uvedla, že účelem školy je vzdělání žáků

n   P.Papay – opravy  a údržbu školy je nutno řešit vždy neprodleně

příprava dalšího zasedání

K tomu přijato usnesení : - školská rada ukládá:

n   pí. Klinovské svolat zasedání v druhé polovině února 2008 s týdenním předstihem v písemné/elektronické podobě, zasedání se bude konat v prostorách školy/

n   Mgr. Křivohlavé předložit předsedkyni pí.Klinovské Výroční zprávu o činnosti školy za rok 2006/2007  doplněnou o připomínky a náměty vznesené v diskusi k odsouhlasení, poté bude zpráva odeslána zřizovateli.

Usnesení bylo přijato jednomyslně.

n   zápis bude rozeslán účastníkům zasedání, poskytnut sdružení SRPŠ a ZO ČMOS  PŠ, zveřejněn na internetových stránkách školy.

Zapsal :                                                             Schválila :

JUDr.Ladislav Syrový                                       Hana Klinovská

předsedkyně