InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoOdkazyRozvrhy

3.     Příprava voleb školské rady

4.     Projednání rozpočtu

5.     Diskuse, různé

Zasedání  školské rady (dále jen rada) zahájila a vedla pí. Hana Klinovská, předsedkyně rady.

ad 1. Kontrola usnesení, úkolů

Úkoly z posledního zasedání byly splněny, zápis obdrželi  všichni členové a ředitel školy a byl zveřejněn na internetových stránkách školy, poskytnut zástupcům sdružení rodičů a pracovníků školy. Úkoly k přípravě a svolání dnešního zasedání a byly splněny, materiál – výroční zpráva byl předložen v elektronické podobě, rozpočet předložen v písemné formě před zahájením zasedání.

ad 2.Projednání a schválení výroční zprávy 2007/2008

Mgr. Křivohlavá podrobně materiál uvedla a komentovala jednotlivé pasáže zprávy. ( materiál tvoří přílohu originálu zápisu).

Ke zprávě proběhla diskuse :

Dr.Syrový :

-         v pasáži „Projekt kvalita“ chybí srovnání dosažených výsledků se zúčastněnými školami

-         oblast IVT- zda technika IVT využívána i v jiných předmětech

-         v pasáži „Plnění učebních osnov“ konkretizovat, které části osnov je třeba doplnit, příp. upravit

p.Papay – třeba sjednotit jazykovou úpravu zprávy

p.Klinovská – str. 6  úprava  věty s počtem důchodců

-

K tomu přijato usnesení : rada projednala výroční zprávy 2007/2008 s připomínkami vzešlými z diskuse, usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad  3. Příprava voleb školské rady

pí.Klinovská  uvedla, že funkční období rady bude končit v měsíci listopadu, předložila návrh na vyhlášení voleb s tím, že se volby  pro pedagogy a zákonné zástupce nezletilých žáků budou konat v době třídních schůzek dne 11.11.2008  v době od 13:00  do 18:00  hodin v učebně zeměpisu, 1. poschodí hlavní budovy ZŠ.

Byl projednán organizační postup, časový harmonogram, dopracován  materiál „Oznámení

o vyhlášení voleb“ bude zveřejněno na veřejné desce v prostorách školy a na internetových

stránkách školy.

-         Návrhy na kandidáty do školské rady lze podávat nejpozději do 26.10.2008 písemně školské radě do ředitelny školy. Zástupci nezletilých žáků mohou navrhovat  kandidáty pouze z řad zástupců nezletilých žáků, stejně tak pedagogové mohou navrhovat kandidáty jen z řad pedagogů. Zástupce nezletilých žáků i pedagog může navrhnout jako kandidáta sám sebe (viz. Volební řád pro volby do školské rady vydaný radou města Děčín).

-         Seznam kandidátů do školské rady bude vyvěšen od 03.11.2008 v budově školy Komenského náměstí 622/3, v budově ve  Sládkově ulici 1300/13,  a zveřejněn na internetových stránkách školy.

-         Hlasovací lístky se jmény kandidátů budou zástupcům nezletilých žáků doručeny prostřednictvím žáků dne 7.11. 2008. Dále budou tyto hlasovací lístky k dispozici ve volební místnosti v den voleb, případně je lze  vyzvednout od 07.11.2008 v ředitelně školy.

-         Volby proběhnou podle volebního řádu vydaného Statutárním městem Děčín

-         Veškeré informace týkající se voleb do školské rady včetně Volebního řádu jsou vyvěšeny v budově školy Komenského náměstí 622/3, v budově ve  Sládkově ulici 1300/13, a jsou rovněž k dispozici na internetových stránkách školy www.zsdckomen.cz.

Do diskuse k tomuto bodu jednání se zapojili všichni přítomní.

K tomu přijato usnesení :

-         rada schválila vyhlášení voleb do školské rady na den 11.11.2008,

-         schválila materiál „ Oznámení o vyhlášení voleb..“, který tvoří přílohu tohoto zápisu,

-         vyzývá občanská sdružení, působící na škole, jakož i rodiče a pedagogy,  k navrhování kandidátů na členy školské rady, a k účasti na volbách do školské rady

-         bere na vědomí, že vlastní organizaci průběhu voleb (organizační, materiální, personální) zabezpečí v souladu se školským zákonem a volebním řádem ředitelka školy

Toto usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 4. Projednání rozpočtu  na rok 2009

Mgr. Křivohlavá předložila zasedání návrh rozpočtu školy na rok 2009, ve vztahu k Statutárnímu městu Děčín (návrh rozpočtu tvoří přílohu originálu zápisu), komentář podala pí.Jiřina Matějů, rozpočet počítá s plánovanými příjmy a výdaji ve výši 5 247.000,-Kč.

K tomu přijato usnesení : rada projednala rozpočet na rok 2009 ve vztahu k Statutárnímu městu Děčín ve výši 5 247.000,-Kč. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 5. Diskuse, různé

pí.Klinovská : dotaz na příčiny odchodu pedagogů

Mgr. Křivohlavá :

• vysvětlila odchody pedagogů :  část rodinné důvody, migrace, mateřská dovolená, odchod do důchodu, přechod na učiliště, příchod nových učitelů na první stupeň, nepřítomnost tělocvikáře řešena zatím důchodci
  • informovala o přislíbených dotacích na úpravu učebny, tělocvičny a areálu školního hřiště

Zasedání ukončila pí.Klinovská, poděkovala všem za práci v celém volebním období, příští zasedání se uskuteční v novém složení po volbách.

Zápis bude rozeslán účastníkům zasedání, poskytnut sdružení SRPŠ a ZO ČMOS  PŠ, zveřejněn na internetových stránkách školy.

Zapsal :                                                             Schválila :

JUDr.Ladislav Syrový                                               Hana Klinovská

předsedkyně