ZŠ Komenského

 
InformaceAktualityUčiteléŽáciFotoOdkazy

Informace

Aktuality

Učitelé

Žáci

Foto

Historie

Školská rada

Prázdniny

Odkazy

 

 

 

10.3.2020

UZAVŘENÍ ŠKOLY

Vláda rozhodla od středy 11.3.2020 o uzavření všech základních, středních škol a vyšších odborných škol a škol vysokých, a to do odvolání. Mateřských škol se opatření netýká. Současně jsou od dnešní 18.hodiny zrušeny kulturní, sportovní a společenské akce s účastí nad sto lidí. Restaurace a nákupní centra zatím uzavřeny nejsou.

Obědy jsou automaticky odhlášeny.

 

mimořádné opatření

 

Premiér Andrej Babiš na dnešní dopolední tiskové konferenci oznámil, že s účinností od středy 11. března 2020 se ruší „osobní přítomnost žáků v základním, středním, vyšším odborném a vysokém vzdělávání".

Tisková zpráva ze dne 10. března 2020

 

 

 

Situaci podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha bude vláda průběžně vyhodnocovat stejně jako u zákazu hromadných akcí. Časové omezení zatím není stanoveno. Dle posledních informací se uvažuje o 14 dnech a následném vyhodnocení.

"Mateřských škol se zrušení výuky od středy týkat nebude," řekl ministr Vojtěch. Nejde podle něj o velké kolektivy dětí, navíc by to mělo dopad na rodiče. Podle vyjádření ministra zdravotnictví se volno netýká zaměstnanců, pouze žáků a studentů základních, středních a vyšších odborných škol.

Dle vyjádření ministra školství na webu čt 24 ve 12:53 se omezení netýká základních uměleckých škol. Odbor SMT se však domnívá, že to není zcela v souladu s mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví č.j.: MZDR 10676/2020-1/MIN/KAN a doporučuje ředitelům těchto zařízení ve středu a čtvrtek 11. a 12. 3. 2020 vyhlásit volný den v souladu s § 24 odst. 2 šk. zákona. Předpokládáme za toto období oficiální informaci ze strany MŠMT.

 

Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)

Tiskopis vystavuje výhradně školské/dětské zařízení (škola) v případě jejich uzavření z nařízení příslušného orgánu z důvodu havárie, mimořádného opatření při epidemii nebo jiné nepředvídané události.

Zaměstnanec tímto tiskopisem (dle § 109 odst. 5 písm. b) zákona č. 187/2006 Sb.) uplatňuje nárok na výplatu ošetřovného. Žádost o ošetřovné podávají zaměstnanci u svého zaměstnavatele, který žádost po doplnění údajů předá spolu s podklady pro výplatu dávky příslušné OSSZ.

Tiskopis je k dispozici v tištěné podobě na OSSZ a jako příloha této zprávy.

 

 

Situaci dále sledujeme, informace budeme aktualizovat.

 

 

 
 
  © Copyright 2006 ZŠ Komenského. All Rights Reserved. Design by Luboš Horník