Velký kamarád

Jako každý školní rok, tak i letos, si žáci 1. a 9. tříd mezi sebou vytváří kamarádské pouto. Celoškolní akce má u nás na škole letitou tradici a je velmi oblíbená. Bodejť by ne! Pro deváťáky je to nejen zpestření náplně školního roku, ale i zodpovědnost za svého „malého kámoše“. Prvňáčkům by mělo nové kamarádství přinést hlavně pocit, že ve škole nejsou tak úplně sami a že kromě svých spolužáků a paní učitelky mají ještě tam někde v hlavní budově svého „velkého kamaráda“.

Zpravidla se tyto dvojice (někdy i trojice, protože prvňáčků je víc než žáků v 9. třídách) vídají jednou měsíčně a od prvního setkání se na sebe velmi těší. Vyprávějí si o svých zážitcích a úspěchu ve škole. Občas si vzájemně vyrobí drobné dárky či podnikají krátké výlety. V druhé polovině školního roku si deváťáci pro 1. třídy připravují sportovní den a pohádkový les.

Již ve čtvrtek 3. září se setkali žáci 1. B a 9. B. Seznámení žáků proběhlo v příjemné atmosféře, a tak není divu, že už se všichni těšíme na další setkání – společně se na začátku října vydáme do děčínské zoologické zahrady.