Olympijské vítězství

V pondělí 11. května se uskutečnil 3. ročník Sportovní olympiády základních škol Děčína. Soutěžilo se ve třech sportovních odvětvích – beach volejbalu, streetbalu a plavání. Plaveckou část si organizačně vzala na starost naše škola – nesoutěžící žáci 9. ročníku si vyzkoušeli role rozhodčích a časoměřičů; někteří byli nápomocni v provizorní kanceláři, kde do počítačů zapisovali výsledky z jednotlivých disciplín, sčítali body školám, psali diplomy apod.

Z celé naší školy se do soutěže přihlásilo více než 70 žáků! Někteří dokonce soutěžili ve dvou sportech a přebíhali z kurtů do krytého bazénu a zpět. Unikátem celé soutěže byla naše Katka Veselá – ta se dokonce účastnila všech tří sportů.

Ve streetballu nás reprezentovalo 12 týmů. A podle očekávání jsme obsadili první místa ve všech třech věkových kategoriích. Naši mladí basketbalisté zkrátka nezklamali.

V beach volejbalu jsme měli celkem 8 týmů, z nichž největším překvapením byla dvojice Luky Machýl a Vojta Rameš, kteří nakonec obsadili krásné 2. místo. Výborně si vedla také děvčata Káťa Veselá a Aneta Kudrová.

V plavání jsme opět neměli konkurenci. Zřejmě totiž nejvíce vodních pólistů z děčínského klubu navštěvuje právě naši školu.:-)

Za každé vítězství byly škole uděleny 3 body (v plavání za každou disciplínu), za 2. místo dva a za 3. místo jeden bod. Bodové součty v závěru soutěže ukázaly na jasného vítěze – tím se opět stala naše škola. Vítězové byli kromě putovního poháru odměněni volnými vstupenkami na finálový zápas BK Děčín – Nymburk.

Všem soutěžícím patří velká pochvala za vzornou reprezentaci školy a pomáhajícím deváťákům poděkování za svědomitý přístup k organizaci plavecké soutěže.