Velký úspěch našich žáků na POHÁRU ROZHLASU

Dne 12.5.2015 se naše škola zúčastnila POHÁRU  ROZHLASU – okresního finále v atletice.    Na Poháru se sešlo celkem 12 škol z okresu Děčín. Soutěžilo se v disciplínách: běh na 60m, vytrvalostní běh (600m, 800m, 1000m a 1500m dle kategorií), skok daleký, skok vysoký, hod míčkem nebo vrh koulí a štafeta 4x60m. Naši sportovci předvedli úžasné výkony a dosáhli v celkovém hodnocení obrovského úspěchu.

Mladší žákyně    1.místo  (Herbstová, Kloučková, Pápayová, Nela, Kopecká, Čechová,  Kadlecová, Graňáková, Nehasilová)

Mladší žáci      2.místo (Koďousek, Novotný, Rážek, Hechter, Cita, Gavrun, Sitár, Jiruš,           Rychnovský, Tonder)

Starší žákyně      3.místo  (Kratochvílová, Horníková, Nácarová, Kudrová, Řeháková, Forróvá,  Hanušová, Rychnovská)

Starší žáci           4.místo  (Husařík, Písařík, Krejčí, Svoboda, Josefus, Anderle,  Machýl, Koška, Šťástka, Koberec)

Chtěla bych vyzdvihnout výkony Natálky Herbstové (7.A), která zvítězila v kategorii mladších dívek v běhu na 60m v čase 8,36s a ve skoku vysokém obsadila 2.místo, když zdolala laťku   ve výšce 132cm.  V hodu míčkem excelovala Klára Čechová (6.A) – 42,68m a 1.místo ve své kategorii. Kamila Graňáková (6.A) doběhla v běhu na 600m na 5.místě (2:04,9min).

V kategorii starších žákyň bych upozornila na výkony Adély Kratochvílové (8.B), která ve skoku vysokém obsadila 2.místo (134cm), Elišky Nácarové (8.B), která spolu s Katkou Horníkovou (8.A) získaly 4.místo v běhu na 60m časem 8,62s. Eliška poté vybojovala i 6.místo v běhu na 800m (2:59,8 min).

Dařilo se i mladším chlapcům ve skoku vysokém – Dan Hechter (7.A) zvítězil výkonem 1,38m a Radim Novotný (7.A) obsadil 2.místo, 1,34m. V běhu na 1000m Radim skončil na pěkném 4.místě časem 3:23,9min.

V kategorii starších chlapců obsadil Ondra Josefus (9.B) 4.místo ve vrhu koulí – 10,42m.

Všem žákům naší školy gratuluji k umístění, děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji mnoho dalších sportovních úspěchů.

Monika Mihová, Dana Gajdůšková

a foto zde