ŠKOLSKÁ RADA ZÁKLADNÍ ŠKOLY

2. Projednání rozboru hospodaření za rok 2007

3. Projednání  rozpočtu na rok 2008

4. Diskuse, závěr

V úvodu zasedání školské rady představila ředitelka školy Mgr.Olga Křivohlavá novou účetní Základní školy Děčín I,Komenského náměstí paní Jiřinu Matějů.

ad 1. Kontrola usnesení, úkolů

Úkoly z posledního zasedání, které se konalo dne 9.10.2007 byly splněny. Výroční zpráva o činnosti školy za rok 2006/2007 byla doplněna o připomínky a dopracována. Zápis obdrželi  všichni členové školské rady, ředitel školy a byl zveřejněn na internetových stránkách školy, poskytnut zástupcům sdružení rodičů a pracovníkům školy.

Další úkoly byly směrovány k přípravě a svolání dnešního zasedání a byly splněny(rozbor hospodaření byl předložen v písemné podobě).

ad 2.Projednání rozboru hospodaření za rok 2007

Mgr. Křivohlavá předložila účetní závěrku školy k 31.12.2007 členům rady v písemné formě

(materiály tvoří přílohu originálu zápisu), komentář k předloženým materiálům podala paní Růžičková, a to jak čerpání prostředků ve vztahu k Městu Děčín, tak i krajskému úřadu. Upozornila na navýšení nákladů na Internet, kde již nejsou poskytovány dotace. Vedení školy, proto ihned zareagovalo a změnilo operátora, s tím, že náklady v letošním roce by měli být nižší. V položkách tržby došlo k navýšení oproti plánu, neboť byl od 1.9.2007 upraven poplatek za školní družinu, došlo k navýšení měsíčního poplatku na 100,-Kč.

K tomu přijato usnesení : rada projednala rozbor hospodaření za rok 2007. Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 3) Projednání rozpočtu na rok 2008

Vzhledem k tomu, že pro rok 2008 není rozpočet schválen Mgr. Křivohlavá předložila zasedání plán oprav  školy na rok 2008, ve vztahu k Městu Děčín (plán tvoří přílohu originálu zápisu). Plán je rozdělen na vybavení školy v roce 2008 v celkové výši 62 300,-Kč, údržby školy v roce 2008 ve výši 1 000 000,-Kč a plánované revize ve výši 40 000,-Kč. Plán oprav vyplývá z energetického auditu.

K tomu přijato usnesení : rada projednala plán oprav  na rok 2008 . Usnesení bylo přijato jednomyslně.

ad 4) Diskuse, různé

a)Byl vznesen dotaz ohledně realizace plánu údržby školy  v roce 2007. Dle Mgr.Křivohlavé bylo vše co bylo naplánováno provedeno mimo plánované údržby školního hřiště/úprava oplocení + vytyčení hřiště/. Oprava hřiště se neprováděla vzhledem k tomu, že vedení školy v loňském roce podalo několik investičních projektů a je přilíbena dotace z Evropských fondů.

Byla získána částka ve výši 12,5mil.Kč, která bude použita dle zpracovaných projektů

- rekonstrukce bočního vstupu do školy

- rekonstrukce sklepních prostor

- rekonstrukce školního hřiště

- rekonstrukce půdních prostor, kde bude zázemí pro umění

- bezbarierový vstup do budovy školy

Dále je také plánovaná oprava budovy ve Sládkově ul. - výměna oken a zateplení budovy. Součástí výměny oken bude i instalace žaluzii.

b)příprava dalšího zasedání

- bod obsažené v č.l.8. písm. b) jednacího řádu bude projednán na zasedání rady v měsíci říjnu 2008

K tomu přijato usnesení : - školská rada ukládá:

-          pí. Klinovské svolat zasedání v měsíci říjnu 2008 s týdenním předstihem v písemné/elektronické podobě/,

-          řediteli školy předložit členů rady materiál, obsažený v bodu b) v elektronické podobě s týdenním předstihem

Usnesení bylo přijato jednomyslně.

Zápis bude rozeslán účastníkům zasedání, poskytnut sdružení SRPŠ a ZO ČMOS  PŠ, zveřejněn na internetových stránkách školy.

zapsala : Hana Klinovská                                    za správnost: JUDr.Ladislav Syrový

předsedkyně                                 místopředseda